Želivský klášterní pivovar


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: http://zeliv.eu/)

HAŠTAL 12° světlý ležák
nefiltrované a nepasterizované pivo s plnou až tělnatou chutí, vařené z moravského ječmene, žateckého chmele a čisté želivské vody podle dochovaných, avšak upravených receptur bývalého klášterního pivovaru. Díky tomu se dosahuje zajímavé vyvážené hořkosti a chmelové chutě.

HAŠTAL 12° tmavý ležák
nepasterizovaný a nefiltrovaný speciální tmavý ležák, vařený ze čtyř sladů, poskytuje nezapomenutelný zážitek příjemné kávově-čokoládové chuti. Pro mnohé bude překvapení v kombinaci se sladkým moučníkem.

HAŠTAL 12° polotmavý ležák
nepasterizované a nefiltrované pivo vařené ze tří druhů sladů, v mnohých vzbuzuje příjemnou vzpomínku na starou dobrou Anglii. Karamelová vůně se mísí s bylinnými chmelovými tóny žateckých chmelů. Jemná, krémovitá pěna svědčí o delším pobytu v ležáckém sklepu.

SALESIUS 15° světlý speciál
nepasterizované a nefiltrované speciální pivo vynikající chutí připravované podle upravených historických receptur.

MILO speciální světlé pivo American Ale
je svrchně kvašené světlé speciální pivo vyráběné s použitím ječného sladu a speciálních svrchních kalifornských pivovarských kvasnic. Pivo se vyznačuje ovocným nádechem. Podává se o teplotě 8-10°C, při které vynikne jeho vynikající chuť.

Želivský vánoční speciál 15°
je polotmavé nefiltrované pivo vařené z pěti druhů různých sladů, které mu dodávají příchuť kávy karamelu. Věříme, že tento speciál přispěje k vytvoření té pravé vánoční pohody.