Pivovar Staropramen


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: www.pivovary-staropramen.cz)

Staropramen Světlý
Staropramen světlý patří mezi evergreeny českého pivovarnictví. Jeho dlouhodobá úroveň byla oceněna certifikátem kvality na 19. ročníku tradiční pivní soutěže Zlatý pohár Pivex - Pivo 2011. Ocenění získal nejenom od odborné poroty, ale úspěšně prošel i speciálními laboratorními rozbory a senzorickým hodnocením výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze. Na zdraví!

Staropramen 11°
Od dubna 2010 obohatilo nabídku nové pivo - Staropramen 11°. Jedná se o vyjímečný ležák. Do původní receptury byl totiž přidán karamelový slad, který jí dodává plnější chuť i barvu. Staropramen 11° získal 1. místo v degustační soutěži Zlatá Pivní Pečeť v kategorii světlý ležák. Titul je udělován za účasti odborníků a českých sládků.

Staropramen Ležák
Když si dáte náš světlý ležák, určitě oceníte jeho přirozený říz. Přiměřené prokvašení mu dodává plnou, příjemně zaokrouhlenou chuť s jemně hořkým dozníváním, bohatou pěnu a sytou zlatou barvu. Ležák Staropramen je pivo s osobitou chutí, které nenechá chladným žádného znalce.

Staropramen Granát
Staropramen Granát je jedinečný ležák, který plně ctí tradice našeho pivovaru. Při vaření vycházíme z původní receptury z roku 1884, kdy mícháme světlé a speciální slady v tzv. sypání. To dodává ležáku jeho typickou granátovou barvu, jemně hořkou chuť a plnou chmelovou vůni.

Staropramen Černý
Tmavý ležák s výjimečně lahodnou chutí, o kterém se hovoří s uznáním. Staropramen Černý se vyznačuje konejšivě plnou, nasládlou karamelovou příchutí s hebkou chmelovou hořkostí. Chuť, na jakou se nezapomíná.

Staropramen Kvasnicový
Oficiální popis není k dispozici.

Staropramen Déčko
Déčko rozšířuje řadu piv Staropramen.Je to pivo se sníženým obsahem cukru. Díky svému složení je vhodné pro diabetiky a pro lidi trpící poruchami zažívání. Je dodáváno do obchodů v 0,5l lahvích. Jeho obsah alkoholu je 4 %.

Staropramen Černý
Tmavý ležák s výjimečně lahodnou chutí, o kterém se hovoří s uznáním. Staropramen Černý se vyznačuje konejšivě plnou, nasládlou karamelovou příchutí s hebkou chmelovou hořkostí. Chuť, na jakou se nezapomíná.

Staropramen Nealko
Nealkoholické pivo Staropramen s obsahem alkoholu max. 0,5 % má jemně hořkou chuť i výrazný říz a je tak vhodným osvěžením nejen pro řidiče. Nyní si v našich restauracích můžete vychutnat i točené. Staropramen nealko získává jedno první místo za druhým. Nejdříve obdrželo zlatou pivní pečeť na 21. reprezentačních slavnostech piva v Táboře, největším setkání pivovarníků u nás. Ve své kategorii porazilo 18 jiných nealkoholických piv. Vzápětí zvítězilo také v soutěži Zlatý pohár Pivex - Pivo 2011. Měřeno výsledky těchto dvou prestižních soutěží je to nyní nejlepší nealkoholické pivo, které si můžete dopřát.

Staropramen Lemon
Staropramen uvádí novinku Staropramen COOL LEMON, první pivo s osvěžující chutí citronu s menším obsahem alkoholu 2 %. Ideální nejen pro horké letní dny, ale kdykoli po práci, po sportu nebo při zábavě. Dopřejte si méně alkoholu a více osvěžení!

Staropramen Nefiltrovaný (Ležák znalců)
Pšeničný a plzeňský slad. Vybrané druhy chmele. Žádná filtrace. Neuhlazená chuť dle originální receptury našich sládků.

Sládkův Měšťan
Tradiční české pivo vysokého standardu, určené nejširšímu okruhu spotřebitelů. Sládkův Měšťan je pivem plzeňského typu. Po napití zůstává na jazyku pocit velmi jemné osvěžující hořkosti.

Vratislav
Tradiční české pivo s harmonicky vyváženou, plnější, lehce nahořklou chutí, kterou znalci piva oceňují již od roku 1872.

Stella Artois
Stella Artois je elegantní, kultivovaný ležák vařený z nejlepších surovin a s obsahem alkoholu 5%. Ležák s charakteristickou chutí, řízem a příjemnou hořkostí, jež ho odlišuje od ostatních ležáků na světovém trhu. Pivo pro opravdové znalce - to je Stella Artois.
Historie značky Stella Artois se datuje již od roku 1366. Kroniky z tohoto roku říkají, že ve městě Leuven vzkvétal nejen obchod, ale i samotné pivovarnictví. Daně městu Leuven byly placeny i pivovarem "Den Hoorn". K prosperitě přispěla i univerzita v Leuvenu, která byla založena 1425 a jejíž studenti rychle získali pověst milovníků piva. Dne 15. června 1717 byl pivovar "Den Hoorn" prodán Sebastienu Artois. Později se jeho nástupcem stal syn Adriaan a vnuk Leonard. Od tohoto momentu je jméno Artois spojováno s městem Leuven a jeho pivovarem. Stella získala své jméno v roce 1926, kdy pivo uvařené na počest tradičních Vánoc bylo obzvláště jiskřivé, a proto bylo pokřtěno Stella - latinský výraz pro "hvězda". Stella se brzy stala velmi populární, a to nejen o Vánocích, ale po celý rok.
Stella Artois byla uvedena na český trh v dubnu 2001 a je nabízena ve vybraných provozovnách, které svým vzhledem odpovídají výjimečnému charakteru značky. Od června 2005 je možné Stellu Artois zakoupit i ve vratné 0,5 lahvi.
V prosinci roku 2004 uvedla společnost na trh nealkoholické pivo Stella Artois. S obsahem alkoholu max. 0,5 % je nealkoholická Stella Artois vhodným nápojem pro řidiče a nejen pro ně. Charakterizuje ho jemná chuť s výrazným chmelovým dozvukem a hustá pěna. Pivo je distribuováno v láhvi o objemu 0,33 l. I u nealkoholické varianty prémiového ležáku Stella Artois se dodržuje servírovací postup, jehož nedílnou součástí je použití značkové sklenice, rozetky a čistého tácku.
Od začátku dubna 2008 je Stella Artois, jednička v segmentu superprémiových piv, k dostání rovněž v půllitrových plechovkách. Nové balení doplňuje točené a lahvové pivo Stella Artois a příznivci si tak mohou tento prémiový ležák vychutnat i mimo restauraci a domov.

Braník
Braník je typickým českým pivem s dobrou chutí, přirozeným řízem a čistou chmelovou vůní. Braník byl založen samotnými sládky malých historických pivovarů jako „Společenský pivovar pražských sládků“ v roce 1899 a první várka byla stočena v roce 1900.
Braník je známá a oblíbená, celonárodně distribuovaná značka. Znakem toho je i ohodnocení Sdružení přátel piva jako „piva století“. Balené pivo Braník patří mezi jedno z nejprodávanějších piv v České republice, pro spotřebitele představuje kvalitní pivo za dobrou cenu.
V roce 2010 Braník vstoupil do segmentu PET lahví s Braníkem Dvoulitrem, který umožňuje spotřebiteli si odnést najednou 4 kousky Braníku v jedné lahvi.
V únoru 2011 značka Braník rozšířila své portfolio o novou Braník Jedenáctku, která je vyráběna z tradičních surovin a prochází trojnásobným chmelením, což jí dodává vyšší příjemnou hořkost.
Zároveň s uvedením nové Branické Jedenáctky došlo také k obměně stávajících etiket Braník Světlý a Ležák, které se na trhu objevily v první polovině roku 2011.
V průběhu května 2011 bylo na trh uvedeno nové, re-designované multibalení Braník Světlý, které nahradí stávající balení Braník Shrinkfoil.