Pivovar Starokladno


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: http://www.starokladno.cz)

Starokladno 10,8°
Typ piva: Světlé výčepní Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Výčepní Starokladno 10,8° je ideální ke každodennímu uhašení žízně. V jeho vůni lze rozeznat chmelový nádech a výraznější sladový akcent. Nasládlá chuť vyúsťuje v krátké suché doznívání.
Objem alkoholu 4,0%

Starokladno Ležák Starosty Pavla 12,8°
Typ piva: Světlý ležák Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Tradiční, lahodný, třikrát chmelený ležák plzeňského typu, zlaté barvy se smetanově krémovou pěnou, jehož plnost, hořkost a říz se snoubí v harmonickém celku. Klasické hlavní kvašení a zrání dodávají pivu chuť, která je pro ležáky plzeňského typu nezaměnitelná
Objem alkoholu 4,7%

Starokladno Pšeničné 12,8°
Typ piva: Pivo pšeničného typu Složení: ječné a pšeničné slady, žatecký chmel, voda, kvasnice Je řízné a osvěžující pšeničné pivo zkalené světlé barvy se slabě ovocnou chutí, vhodné zejména v letních měsících. Pivo je nefiltrované a z důvodů vyššího obsahu kvasnic a typu kvašení si dovolujeme toto pivo označovat za živé.
Objem alkoholu 4,5%

Černý Havíř 12,8°
Typ piva: Tmavý ležák Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Je výjimečný ležák, jehož lze pro jeho velmi tmavou až neprůhlednou barvu označit za opravdu černé pivo. Vaříme jej podle speciální receptury a při jeho výrobě používáme kromě tří druhů sladu rovněž čokoládový kvalitní chmel a koření. Výsledkem je magická kombinace chutí s výraznou hořkostí a kávovým doznívajícím koncem připomínající stout, jenž ocení každý opravdový znalec.
Objem alkoholu 4,7%

Royal Stout 13°
Typ piva: Pivo typu stout Složení: ječné a čokoládové slady, koření, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Královský stout je odkazem na úspěch piva Černý Havíř 12,8° z produkce pivovaru, který se už léta těší oblibě laické i odborné veřejnosti. Jedná se o svrchně kvašené, silné, rázovité pivo s příchutí praženého sladu, který nevtíravě doplňují tony koření dodávající pivu nezaměnitelnou chuť a aroma.
Objem alkoholu 5,0%

Ležák Mistra Taviče 14°
Typ piva: Polotmavý ležák Složení: ječné a karamelové slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Je prémiový ležák jantarové barvy s chmelovou vůni a nasládlou příchutí. Jemná sladová příchuť přechází do nevtíravé alkoholové příchuti v konečném dojmu.
Objem alkoholu 5,0%

Smoked 15°
Typ piva: Polotmavý ležák Složení: ječné, karamelové a nakuřované slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Tento výjimečný ležák, jantarové barvy, je typický svým sladovým aroma a hořkosladkou chutí, která umocňuje dřevnatou chuť z nakuřovaného sladu. V doznívání se projevuje alkoholová příchuť.
Objem alkoholu 5,5%

Starokladno Dobrák z Velké Dobré 16°
Typ piva: Speciální polotmavé pivo Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Jak už sám název napovídá, pivo bylo uvařeno na počest obce, kde se každoročně konají Středočeské pivní slavnosti. Jedná se o silné speciální pivo, vařené ze šesti druhů sladů, z nichž převládá irský slad, který dodává pivu specifickou načervenalou barvu a lahodnou chuť. Vyniká sladovým ovocným aroma s rozvinutou sladově nasládlou chutí a alkoholovou hřejivostí v konečném dojmu.
Objem alkoholu 6,3%

Cikánský Baron 17°
Typ piva: Polotmavé speciální pivo Složení: ječné a karamelové slady, koření, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Tento prémiový tmavý ležák se vyznačuje sladkým kořeněným aroma a sladkou karamelovou chutí, která pozvolna hořkne až do dlouhotrvajícího doznívání. Jemná a krémová pěna je důkazem prodlouženého zrání.
Objem alkoholu 6,3%

Starokladno Mazlíček 18°
Typ piva: Speciální polotmavé pivo Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice Speciální “vymazlené” pivo původně uvařeno k prvnímu ročníku Středočeských pivních slavnostem. Jedná se o speciální pivo s prodlouženou dobou zrání a podílem karamelového a irského sladu, který mu dodává nezaměnitelnou rubínovou barvu. Toto robustní a zaokrouhlené speciální pivo vyniká hustou pěnou, chmelovým aroma a doznívá v příjemnou alkoholovou hřejivost.
Objem alkoholu 6,5%

Vánoční special 24°
Typ piva: Speciální pivo silné Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice, divoké koření Vánoční speciál 24° je nejsilnější pivo, jaké jsme v Starokladenském pivovaru schopni uvařit. Jedná se o speciální pivo, čtyřikrát chmelené, vařené celkem ze 7 druhů sladů, s prodlouženou dobou zrání a přídavkem divokého koření, které mu dodává nezaměnitelnou chuť a aroma. Toto specifické robustní a zaokrouhlené speciální pivo vyniká hustou pěnou, chmelovým aroma a doznívá v alkoholovou hřejivost, a navozuje tak atmosféru vánočních svátků.
Objem alkoholu 9,0%

Starokladno Plum’s special 12°
Typ piva: Ovocné speciální pivo Složení: ječné slady, žatecký chmel, voda, pivovarské kvasnice, pasterované ovoce Je netradiční ovocné pivo, krásné vůně a barvy švestek. Typickou vlastností staročeské receptury je plnost chutí s dlouhým dozníváním tónů po zbytkových cukrech ovoce a žateckého chmele.
Objem alkoholu 4,7%