Slavkovský pivovar


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: http://www.slavkovskypivovar.cz)

Slavkovská desítka 10%

Klasický zástupce českých výčepních piv světlé barvy, spodně kvašený, vařený dekokční metodou na 2 rmuty. Obsah alkoholu: 4 % obj. Složení: Pitná voda, 2 druhy ječných sladů, chmel, pivovarské kvasinky.

Slavkovská dvanáctka 12%

Opět klasický zástupce českého piva. Poctivý ležák, spodně kvašený, vařený dvourmutovým způsobem a chmelen dvěma nejznámějšími odrůdami českých žateckých chmelů: Sládek a Žatecký poloraný červeňák. Obsah alkoholu: 5 % obj. Složení: Pitná voda, 3 druhy ječných sladů, chmel, pivovarské kvasinky.

Slavkovský kancléř 13%

Tmavé, spodně kvašené pivo, vyrobeno ze 4 druhů sladu, které je díky vyššímu extraktu řazené již mezi speciály. Obsah alkoholu: 5,5 % obj. Složení: Pitná voda, 4 druhy ječných sladů, chmel, pivovarské kvasinky.

Slavkovské bílé 12%

Světlé, svrchně kvašené pivo, typický bavorský zástupce pšeničných piv. Jeho charakterem jsou ovocné vůně, hlavně banán a hřebíček. Má světlou až slámovou barvu, bohatou pěnu, vyšší říz a nižší hořkost. Obsah alkoholu: 5 % obj. Složení: Pitná voda, 1 druh ječného sladu a 2 druhy pšeničných sladů, chmel, kvasinky svrchního kvašení.

Slavkovský Märzen

Pivo – vídeňský ležák 12%, obsah alkoholu: 5 % obj. Složení: pitná voda, ječné slady, chmel, pivovarské kvasnice Spodně kvašený ležák Märzen vznikal v letech 1871-1872 a jeho receptura je odvozena od pivního stylu vídeňský ležák. Slavkovský Märzen je pivem vařeným jen z vídeňského sladu, je tedy 100% single malt. Poznávacím znamením tohoto našeho piva je světle měděná barva, lehce topinkové, kořeněné či oříškové tóny v chuti a vůni. Pivo bylo chmeleno Žateckým poloraným červeňákem a jeho hořkost je vyvážená a vzbuzuje k dalšímu napití.

Slavkovský Alt Bier

Pivo - speciální svrchně kvašené 13%, obsah alkoholu: 5,5 % obj. Složení: pitná voda, ječné slady, chmel, pivovarské kvasnice Tradiční druh piva z oblasti německého Düsseldorfu, na který bývají využívány různé slady a především kvasinky svrchního kvašení. Slavkovský Alt Bier vyhlíží malebně zlatavou až měděnou barvou, kterou dokresluje kořenitě chmelová, bylinná a lehce kvasničně obilná vůně. V chuti dominuje sladová karamelovost s bylinně chmelovými tóny a tóny pomerančové kůry. Střední říz a hořkost zaručuje vysokou pitelnost. Tento starý typ piva je více než vhodný na oslavu příchodu jara.