Pivovar Protivín


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: http://www.pivovar-protivin.cz)

Platan 11%
Pivo světlý ležák Platan 11 % je poctivá jedenáctka, která se vyznačuje plnou chutí, typickou sladovou vůní, jemnou hořkostí a výborným řízem. To jsou od nepaměti typické vlastnosti protivínského piva. Obsah alkoholu: 4.6 % obj.

Schwarzenberg světlé výčepní
Schwarzenberg světlé výčepní Schwarzenbergské pivo dobylo v minulosti věhlasu po celé rakousko-uherské říši a to hlavně díky kvalitní vodě z dodnes používaných artéských studní, pečlivému výběru těch nejlepších domácích surovin a přesnému dodržování tradiční receptury. Výsledkem je pivo vyznačující se plností, jemnou hořkostí a skvělým řízem. Obsah alkoholu: 4,0 % obj.

Prácheňská perla
Pivo světlý speciál Opravdová perla mezi světlými speciály, zrozená v historickém kraji Prácheňsko. Hořkost, bohatá pěna, zlatavá barva a říz zaručuje výjimečný chuťový zážitek a nezaměnitelný charakter tohoto piva. Obsah alkoholu: 6,0 % obj.

Protivínský Granát
Pivo polotmavý ležák Pivo sytě granátové barvy, výborného řízu a bohaté pěnivosti. Spektrum chutí od karamelové přes několik sladových až po výraznou hořkost poskytuje bohatý a harmonický profil chutí, které ocení každý gurmán. Obsah alkoholu: 4,6 % obj.

Platan Nealko
Nealkoholické pivo se sladidlem Jemná hořkost a zlatavá barva Platanu Nealko potěší všechny milovníky dobrého nelkoholického piva. Vlastnosti Platanu nealko oceníte zvláště za volantem a v okamžicích, kdy si potřebujete zachovat jasnou mysl. Obsah alkoholu: max. 0,5 % obj.

Schwarzenberg světlý ležák
Schwarzenberg světlý ležák Při výrobě ležáku Schwarzenberg se jako surovina používá i bavorský slad, díky kterému bylo dosaženo plnější chuti a tmavší barvy. Vysoký podíl žateckého chmele mu pak zaručuje vyváženou hořkost. Pivo je příznačné střední plností, jemnou hořkostí a skvělým řízem. Obsah alkoholu: 4,5 % obj.

Platan Premium
Tento tradiční jihočeský ležák se vyznačuje velmi plnou chutí, typickou sladovou vůní a jemnou hořkostí. Obsah alkoholu: 5,0 % obj.

Platan kvasnicový
Platan kvasnicový je živé pivo s obsahem pivovarských kvasnic, které přináší do piva řadu látek příznivě působících na lidský organismus. Jde o příjemně hořký osvěžující ležák s vysokým řízem a výbornou pěnivostí, které vybízí k dalšímu napití. Obsah alkoholu: 5,0 % obj.

Lobkowicz Premium
Prémiový ležák Lobkowicz je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí a harmonií mezi plností a hořkostí. K jeho výrobě se používají výhradně kvalitní suroviny tuzemského původu - český chmel odrůd Žatecký poloraný červeňák a Premiant, český slad vyrobený pouze z ječmene odrůdy Bojos a voda z jihočeského hlubinného jezera, to vše za použití vlastního historického kmene kvasnic. Neobsahuje žádné chmelové extrakty či jiné náhražky, navíc je to opravdová nešizená dvanáctka vařená na stupňovitost 12,2 %. Obsah alkoholu: 4,7 % obj.

Lobkowicz Premium Nealko
Nealkoholické pivo Lobkowicz se vyrábí z křišťálově čisté vody z podzemního jezera, českého, bavorského a karamelového sladu a chmele odrůd Žatecký poloraný (Žádný návrh), Premiant a Cascade, s použitím vlastního kmene kvasnic. Výsledkem je osvěžující pivo plné chuti, které se velmi blíží chuti klasického piva a které má zároveň fyziologicky vyvážené složení. Obsahuje výhradně přírodní antioxidanty, má nízký obsah sodíku a není uměle přislazováno. Díky velmi nízké energetické hodnotě je optimálním nápojem pro všechny zastánce zdravého životního stylu. Obsah alkoholu: max. 0,49 % obj.

Merlin
Merlin je výjimečný ležák, který lze pro jeho velmi tmavou barvu označit za opravdu černé pivo. Vaří se podle speciální receptury a při jeho výrobě se vedle tří druhů sladu, křišťálově čisté vody z hlubinného jezera a kvalitního chmele používá rovněž pražený ječmen. Výsledkem je magická kombinace chutí s výraznou hořkostí připomínající stout, kterou ocení každý opravdový znalec. Obsah alkoholu: 4,7 % obj.