Novinky01/12/2012   Pro obyvatele a návštěvnky Prahy bych zde rád zveřejnil několik míst, kam se dá zajít na nějaké z regionálních i speciálních piv, které zde na těchto stránkách uvádíme. Nebudu se v tomto článku zaměřovat na klasické a všudepřítomné značky piva, jejichž hospody lemují ve velkých kvantech ulice všech měst, nýbrž zaměřím se na hospůdky s pivem, které je vyráběno v menších pivovarech po celé České republice a nejsou až tak obvyklé, případně výrobci těchto produktů jsou z Prahy dosti vzdáleni. Rovněž zde nebudu uvádět piva pocházející z Prahy, neboť každý z pražských pivovarů má svoují pivovarskou restauraci či hospůdku a jejich přehled lze najít v sekci "Seznam pivovarů" - Praha.

Přehled jsem rozdělil na dva oddíly, první vyjmenovává známé podniky, které se soustřeďují na pivní rozmanitost čepovaných druhů piv. Jsou to tedy hospůdky, kde najdete více než dvě pípy a jejichž nabídka pivních pochutin se pravidelně střídá. Druhý oddíl potom uvádí podniky, které mají ve své nabídce některý z regionálních pivovarů a představují tak jakéhosi zástupce daného pivovaru v Praze.

A) pivní rozmanitost:

Zlý časy
www.zlycasy.eu

Restaurace Kulový blesk
www.restauracekulovyblesk.cz

Nota bene
www.notabene-restaurant.cz

Pivovarský klub
www.gastroinfo.cz/pivoklub

Pivní bar Zubatý pes
www.gastroinfo.cz/pivoklub

Restaurace U prince Miroslava
http://uprincemiroslava.eu/

Restaurace Merenda
www.merenda.cz

Hostinec U Vodoucha
http://uvodoucha.pivovarkostelec.cz/

Pivní bar Napalmě
www.napalme.cz/

První pivní tramway
www.prvnipivnitramway.cz

B) regionální a vzdálené pivovary:

Hrom do police (pivo z pivovaru Měšťanský pivovar v Poličce)
www.hromdopolice.cz

Valašská pivnice (pivo z pivovaru Valašský pivovar BON)
www.valasska-pivnice.cz

U Krkouna (pivo z pivovaru Pivovar Dalešice)
www.ukrkouna.cz

Restaurace Folimanka (pivo z pivovaru Měšťanský pivovar Strakonice)
Adresa: Na Folimance 2490/2, 120 00 Praha-Vinohrady (USK sportovní hala)

Restaurace Budvarka (pivo z pivovaru Budějovický Budvar)
www.budvarkadejvice.cz/

Pivní bar Napalmě (pivo z pivovaru Unětický pivovar)
www.napalme.cz/

Restaurace U Rokytky (pivo z pivovaru Pivovar Svijany)
www.urokytky.cz

Není to úplný výčet všech restaurací, snažil sem se však uvést vždy alespoň jednu. Tento seznam zároveň budu dále aktualizovat a doplňovat. Nedávno nám např. zmizla Koutská restaurace s koutským pivem. Tak doufám, že se nám brzy vrátí.


04/10/2011   V průběhu Břevnovského posvícení, které se koná 7. - 9. října 2011 proběhne premiéra Břevnovského pivovaru sv.Vojtěcha, který představí pivo Břevnovský Benedikt 12°a Benedikt Imperial Pilsen. Slavnostní otevření pivovaru je plánováno na sobotu 8. října. Jedná se o návrat výroby pěnivého moku zpět do areálu hospodářského dvora Břevnovského kláštera, odkud pochází první zmínka o vaření piva v českých zemích. Již roku 993 káral svatý Vojtěch mnichy za to, že se příliš věnují vaření a pití piva a zanedbávají duchovní službu. Přijďte proto ochutnat tuto novinku. Zdroj: www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz


11/09/2011   Dne 11. září 2011 proběhl v areálu pivovaru Lobeč ležícího ve stejnojmenné obci na Kokořínsku happening, který si kladl za cíl připomenout a pomoci zachránit tento zapomenutý skvost industriální architektury. Památka, která byla ještě nedávno adeptem na zhroucení, se tak pomalu ale jistě probouzí k životu. Cílevědomá snaha několika architektů se tak začne pomalu a jistě měnit tak, aby tento pivovar byl zachráněn. Více o této chvály hodné akci a snaze zachránit pivovar se můžete dočíst na stránkách http://www.pivovarlobec.cz.