Pivovar Litovel


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: www.litovel.cz)

Litovel Free
světlé nealkoholické pivo
Osvěžující nealkoholické pivo dobře zahánějící žízeň, vařené klasickou technologií a ze stejných surovin jako všechna ostatní piva značky Litovel. Určeno všem konzumentům, kteří nemohou nebo nechtějí pít alkoholické pivo. Obsah alkoholu: max 0,5 % obj.

Escape
Escape je míchaný alkoholický nápoj z výčepního piva dostupný ve třech příchutích: limetka, malina nebo zázvor. Řadu nově doplňuje Escape Free Energy na bázi nealkoholického piva s příchutí guarany a povzbuzujícími účinky.
Obsah láhve: 0,33 l
Obsah alkoholu malina, limeta, zázvor: 2,5 %
Obsah alkoholu ve Free energy: max. 0,5 %

Litovel Dark
tmavé výčepní pivo
Příjemná, středně karamelová vůně, charakteristická hořkost a barva, střední plnost, to vše určeno pro milovníky klasických tmavých piv. Obsah alkoholu: 3,8 % obj.

Litovel Classic
světlé výčepní pivo
Pivo příjemné chuti a vůně, jemné aromatické hořkosti a střední plnosti. Obsah alkoholu: 4,1 % obj.

Litovel Maestro
pivo s lavinovým efektem
Jemné chuti Maestra bylo dosaženo vytvořením originální receptury, která je založena na klasické technologii. Lavinový efekt, kompaktní bělostná pěna a jantarová barva spojená s jemnou chutí dodávají tomuto pivu výjimečnost a originalitu. Obsah alkoholu: 4,1 % obj.

Litovel Moravan
světlé výčepní pivo
Optimální sladěnost intenzivní aromatické lahodné hořkosti a střední plnosti, výborný říz a velmi dobrá pěnivost to jsou hlavní charakteristické vlastnosti tohoto piva. Obsah alkoholu: 4,6 % obj.

Litovel Premium Dark
tmavý ležák
Pivo střední až silné plnosti s vyladěnou karamelovou vůní a chutí. Obsah alkoholu: 4,8% obj.

Litovel Premium
světlý ležák
Prémiový ležák se vyznačuje plností a lahodnou hořkostí. Zlatá barva, kompaktní pěna a silný říz dodávají tomuto pivu jedinečnost originálu. Obsah alkoholu: 5,0 % obj.

Litovel Sváteční speciál 13°
světlé speciální pivo
Pivo charakteristické svojí zlatou barvou, chmelovým aroma, hustou bílou pěnou, příjemnou výraznou hořkostí a harmonickou plnou chutí. Vařené dle originální receptury výhradně tradičními klasickými postupy z těch nejkvalitnějších surovin (moravského sladu a českého chmele) s délkou zrání v ležáckých sklepech více jak 100 dnů pod neustálým dohledem litovelského sládka Obsah alkoholu: 6,0 % obj.