Pivovar Faltus


Oficiální popisy jednotlivých nabízených piv (zdroj: http://www.pivovar-faltus.cz/nase-piva.htm)

Světlý výčepní KOHOUT 10°
je charakteristický svojí jemnou hořkostí, chmelovou vůní a výrazným řízem. Příjemně Vás osvěží a nabízí k dalšímu napití.

Světlý ležák KOHOUT 11°
je vařen ze tří druhů sladu a je třikrát chmelen. Vyznačuje se vyváženou hořkostí, lahodnou plností, bohatou pěnou a krásnou zlatohnědou barvou.

Světlý ležák KOHOUT 12°
klasický ležák plzeňského typu. Vyznačuje se plnou sladovou chutí, hořkostí a silným řízem.

Světlý ležák KOHOUT 13°
je vařen ze tří druhů sladu a je třikrát chmelený. Vyznačuje se plnou chlebnatou chutí a drsnou chmelovou hořkostí, která se po napití plynule vytrácí. Barva přechází od zlatožluté až k nádechu barvy zlatohnědé.

Tmavý ležák KOHOUT 14°
vyznačuje se svojí tmavou barvou, kterou získává při vaření ze čtyř druhů sladu. Má nezaměnitelnou karamelovou chuť s kávovým nádechem a jemnou hořkostí. Vyniká vysokou plností, dobrou pěnivostí a řízem.

SVÁTEČNÍ POLOTMAVÝ SPECIÁL KRYŠTOF 16°
je sváteční třísladový speciál s jedinečnou barvou lesního medu, výraznou karamelovou plnou chutí a příjemnou hořkostí. Vyznačuje se velmi bohatou pěnou s velvetovým efektem a silným řízem. Právě bohatá pěna a vyšší obsah alkoholu dotvářejí jeho vyjímečnost. V čase nadcházejících vánočních svátků bude pro Vás netradičním gurmánským zážitkem.